Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach

Szkolny projekt ,, INSPIRUJESZ..."

Utworzono dnia 13.03.2024
Nazywam się Jolanta Ewartowska.
Jestem absolwentką Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzejowicach, rocznik: 1990.
Pochodzę z Gembartówki.
Aktualnie mieszkam w Warszawie i pracuję w Politechnice Warszawskiej - jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce.
W Politechnice od 2022 r. zajmuję stanowisko kanclerza, czyli przełożonego administracji centralnej. Podlega mi ponad 600 pracowników administracji oraz obsługi. W swojej pracy realizuję zadania związane z inwestycjami i remontami obiektów Uczelni, przetargami, pozyskiwaniem środków na rozwój infrastruktury uczelnianej, utrzymaniem terenów i budynków w należytym stanie technicznym oraz wiele innych spraw organizacyjnych.
Moja praca jest pełna wyzwań i wymaga otwartego umysłu oraz sprawnego podejmowania decyzji i rozwiązywania rozmaitych problemów: prawnych, finansowych, technicznych a także umiejętności współpracy z ludźmi. Nie bez znaczenia w mojej pracy jest konieczność stałego pogłębiania wiedzy, poprzez szkolenia i lekturę książek oraz artykułów.
Wiedza jest mi bowiem potrzebna w codziennej pracy do podejmowania niejednokrotnie trudnych decyzji.
Nauka w Szkole Podstawowej w Rzejowicach pomogła mi przede wszystkim w rozwinięciu wyobraźni oraz pasji w poszukiwaniu wiedzy, które wykorzystuję w swojej obecnej pracy.
Sprzyjała temu życzliwa – choć niepozbawiona wymagań – atmosfera tworzona przez wychowawczynie: Panią Jolantę Tramś (Czubak) i Panią Renatę Ściślak.
Pamiętam także wielki „głód książek”, który przejawiał się tym, że wraz z koleżankami pochłaniałyśmy ogromne liczby rozmaitych lektur ze szkolnej biblioteki (nie tylko tych obowiązkowych). Nauczyciele wspierali nas w tym zamiłowaniu, podpowiadając, co warto przeczytać, a książki są dotąd jednym z najważniejszych elementów mojego życia.
Dzięki zaszczepionym w tym czasie dążeniu do poszukiwania wiedzy zdobyłam zarówno doktorat z nauk teologicznych, jak i magisterium z nauk ekonomicznych. Ukończyłam także technikum budowlane, a w ostatnim czasie – prestiżowe studia menedżerskie Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Warszawskim.
Szkoła Podstawowa w Rzejowicach pomogła mi uwierzyć, że warto marzyć i mieć szerokie zainteresowania. Z tego powodu uważam tę szkołę za godną polecenia osobom, które marzą, by wyruszyć w świat i realizować swoje marzenia oraz ambicje.

Licznik odwiedzin: